Teknenin Dümenine Millet Geçti

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KÖRFEZDE DÜZENLEDİĞİ MAVİ TUR VATANDAŞA MORAL OLDU. TEMMUZ AYINDA BAŞLAYAN SEFERLERDE 7 BİN 650 KİŞİ KÖRFEZDE MAVİ TUR YAPMA İMKÂNI BULDU.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve Mudanya-Armutlu arasında düzenlenen ücretsiz Mavi Tur seferlerine Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.  Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’nün koordinesinde ve belediye iştiraklerinden Kültür A.Ş.  organizasyonuyla Temmuz ayında başlayan seferlerde 7 bin 650 kişi körfezin serin sularında deniz sefası yapma imkânı buldu.  2010 yılından bu yana devam eden seferlerde ise bu yıl haricinde 109 bin 856 kişi  “Mavi Tur”dan yararlandı.

HEDEF 32 BİN VATANDAŞI DENİZLE BULUŞTURMAK

Sezon sonuna kadar gerçekleştirilecek seferler Mudanya iskelesinde başlarken, Kumla,  Fıstıklı ve Armutlu sahilindeki molaların ardından yine Mudanya iskelesinde son buluyor. 500 kişi kapasiteli gemi ile hafta içi her gün gerçekleştirilen Mavi Tur’da sezon sonuna kadar 70 sefer düzenlenecek ve 32 binin üzerinde vatandaş denizle buluşturulacak. Mudanya iskelesinde başlayan Mavi Tur, hafta içi her gün tek sefer halinde düzenleniyor. Mehtap turlarının da devreye girmesi ile bazı günler sefer sayısı 2’ye çıkarılacak. Mudanya- Kumla-Fıstıklı-Armutlu-Mudanya rotasında düzenlenen seferler sabah 08.30-09.00 saatleri arasında Mudanya iskelesinde başlıyor ve saat 16.30’da yine Mudanya iskelesinde son buluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Tur imkânından yararlanmak isteyenlerin, oturdukları mahallenin muhtarına kayıt yaptırmaları gerekiyor.