Sıla’nın Bursa Konseri İptal Edildi.

Milletin İradesi İle Toplanan Yeni Kapı Mitingini   “Şov” Olarak Değerlendiren Şarkıcı Sıla’nın Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda 28 Eylül’de Vereceği Konser Büyükşehir Belediyesi Tarafından İptal Edildi.

BURSA – 15 Temmuz’da yaşanan ve vatandaşların topyekûn sergilediği vatanperver mücadele sayesinde kısa sürede bastırılan darbe girişiminin ardından tüm Türkiye tek yürek olup, darbelere karşı meydanları doldururken sanatçı Sıla’nın İstanbul Yenikapı mitingi için saf ettiği sözlere tepkiler büyüyor. İstanbul’da yapılan “Demokrasi ve şehitler mitingine”  ilişkin olarak,  “Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım”  açıklamaları ile tepkileri üzerine çeken şarkıcı Sıla’nın 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yapılması planlanan konseri iptal edilirken, bir iptal haberi de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.  Sıla’nın Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda 28 Eylül’de vereceği konser de Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi.

ONURLU DURUŞU VE MİLLİ İRADEYİ ŞOVA BENZETMİŞTİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından konuya ilişkin Bursa yapılan yazılı açıklamada, “Tarihimize kara bir leke olarak geçen ve halkımız üzerindeki hain tuzağa karşı, sanatçısından sporcusuna, işadamından siyasetçisine kadar millet kavramını idrak etmiş herkes onurlu bir duruş sergiledi. Sanatçılarımızın büyük bölümü de bu demokrasi mücadelesinden halkımızla bir araya geldi. Ancak halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan şarkıcı Sıla’nın 28 Eylül 2016 tarihlerinde Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılması düşünülen konseri Vakfımız tarafından iptal edilmiştir” denildi.