“Rotayı Çocuklar Belirledi”

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KÖRFEZDE DÜZENLEDİĞİ MAVİ TURDA BU KEZ ÇOCUKLARIN KAHKAHALARI YÜKSELDİ. TEMMUZ AYINDAN BU YANA DEVAM EDEN SEFERLERDE 8 BİNDEN FAZLA VATANDAŞI DENİZLE BULUŞTURAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUKLARI DA UNUTMADI.

 BURSA- Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve Mudanya-Armutlu arasında düzenlenen ücretsiz Mavi Tur seferleri bu kez miniklere moral oldu.  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği”  protokolü kapsamında düzenlenen Yaz Okulları ve Bursa Kent Gönüllüleri Gençlik Kamplarına katılan yaşları 7 ile 15 arasında değişen öğrenciler, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından,  Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’nün koordinesi ile gerçekleştirilen ve belediye iştiraklerinden Kültür A.Ş.nin organize ettiği  “Mavi Tur” da körfezi gezme imkânı buldu. Yaz okullarında eğitim gören 300 dezavantajlı öğrenci ile Kent Gönüllüleri Gençlik Kampına katılan 150 öğrenci,  eğitmen ve öğretmenleriyle çıktıkları Mavi Tur seferlerinde doyasıya eğlendi. Mudanya iskelesinde başlayan Mavi Tur’a katılan öğrenciler,  Kumla,  Fıstıklı ve Armutlu sahillerini gezdi, verilen molalarda denizin tadını çıkardı. Kamp sonrası böyle bir imkânın kendilerine moral verdiğini ifade eden öğrenciler, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

MEHTAP TURLARI İLE SEFER SAYISI 2’YE ÇIKTI.

500 kişi kapasiteli gemi ile hafta içi her gün gerçekleştirilen Mavi Tur’da sezon sonuna kadar 70 sefer düzenlenecek ve 32 binin üzerinde vatandaş denizle buluşturulacak. Mudanya iskelesinde başlayan Mavi Tur’da mehtap turlarının da devreye girmesi ile bazı günler sefer sayısı 2’ye çıkarıldı. Mudanya- Kumla-Fıstıklı-Armutlu-Mudanya rotasında düzenlenen seferler sabah saat 09.00’da Mudanya iskelesinde başlıyor ve saat 16.30’da yine Mudanya iskelesinde son buluyor. Körfezde akşam turları ise saat 17: 00 de başlıyor ve yine gemini saat 24.00’te Mudanya iskelesine yanaşmasıyla tamamlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Tur imkânından yararlanmak isteyenlerin, oturdukları mahallenin muhtarına kayıt yaptırmaları gerekiyor.