Erkekliğe İlk Adımı Büyükşehirle Atacaklar

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GELENEKSEL SÜNNET ORGANİZASYONU BU YIL 4 EYLÜL’DE 2016 PAZAR GÜNÜ MERİNOS PARK’INDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. BURSA’NIN 17 İLÇESİNDE BELİRLENEN 1500 ÇOCUK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DEV ORGANİZASYONU İLE ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATACAK.

Bursa-Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda belediye iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından organize edilen Türkiye’nin en büyük sünnet şöleni bu yıl 4 Eylül 2016 Pazar günü Merinos Park’ta yapılacak. Bugüne dek 17 bin çocuğun sünnetini gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediyesi,  çeşitli nedenlerle çocuklarını sünnet ettirmeyen aileler ile ülkelerindeki savaştan kaçıp Bursa’ya sığınan Suriyeli ve Türkmen ailelerin çocuklarının da ilk mürüvvetlerinde yaşadıkları gurur ve sevinçlerine ortak oldu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SÜNNET ORGANİZASYONU

Bu yıl,  Bursa’nın 17 ilçesinde belirlenen 1500 çocuğun sünneti,  özel bir hastane  bünyesinde uzman hekimler gözetiminde sağlığa uygun koşullarda gerçekleştirilecek. Sünnet sonrası çocuklara yönelik enfeksiyon kontrolü de yine aynı uzman ekip tarafından yapılacak. Çocukların ayakkabı, pantolon, gömlek, pelerin, şapka ve asadan oluşan sünnet kıyafetleri ve diğer tüm ihtiyaçları da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. 4 Eylül de gerçekleştirilecek olan sünnet şöleni, Mevlid-i Şerif ile taçlanacak.  Törende ailelerin ve misafirlerinin şölen alanına ulaşımı ve şölen sonrası evlere servisleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.  Merinos Park’taki dev organizasyonda on binlerce kişiye yemek servisi de yapılacak.

HEDİYELER BAŞKAN ALTEPE’DEN

Her yıl olduğu gibi bu yılda sünnet çocuklarına forma, oyuncak araba ve kol saatinden oluşan hediye paketlerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dağıtacak. Türkiye’nin en büyük sünnet şöleninde günün anısına video ve fotoğraf çekimleri de yapılacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Sünnet Şenliği”ne katılmak isteyen aileler,  bulundukları mahalle muhtarlıkları ile Yavuzselim Sosyal Yaşam Merkezi, Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi, Hamitler Çocuk Merkezi yetkililerinden ya da Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün 444 16 00 telefonundan bilgi alabilirler.