Engelleri Büyükşehir İle Aştılar

Bursa Büyükşehir Belediyesi,  yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile toplumun tüm kesimine ulaşıyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’nün koordinesinde ve belediye iştiraklerinden Kültür A.Ş.  organizasyonuyla düzenlenen Mavi Tur’da denizin keyfini çıkaranlar,  bu kez engelli vatandaşlar oldu.  Temmuz ayından bu yana devam eden körfez turlarında Bursa’nın tüm ilçelerinden 25 binin üzerinde vatandaşı denizle buluşturan Büyükşehir Belediyesi,  engellileri de unutmadı.  Bursa, Yıldırım ve Osmangazi Kent Konseyi engelli meclisi üyelerinin yanı sıra, otistik ve zihinsel engelli vatandaşlar da Kızılay gönüllülerinin gözetiminde Mavi Tur’a çıktı. Mudanya- Kumla-Fıstıklı-Armutlu rotasında düzenlenen seferlerde denizin keyfini çıkaran engelli vatandaşlar, gönüllerince eğlendi. Fıstıklı’da ki akşam yemeği molasının ardından denize girme imkânı da bulan engelli vatandaşların mutluluğu görülmeye değerdi.  Armutlu ‘daki son molayla birlikte Mudanya’ya dönen kafile,  Başkan Recep Altepe’ye teşekkür etti,  ücretsiz Mavi ve Yeşil Tur imkânının önümüzdeki sezonda sürmesini istedi.

“GEMİDE ROMAN DÜĞÜNÜ”

Hafta içi her gün iki kez düzenlenen Mavi Tur,  renkli görüntülere de sahne oluyor. Geçtiğimiz günler de Mehtap Tur’una katılan Romanlar,  dünya evine giren Melisa Büyük – Uğur Yeşilbahçe çiftinin mutluluklarına da ortak oldular. Gelin ve damadın ilk danslarına eşlik eden romanların teknedeki düğün eğlencesi körfez sakinlerini gülümsetti. Büyükşehir’in ücretsiz Mavi Tur imkânı ile stres atan romanlar doyasıya eğlendi, Fıstıklı da verilen molada davul-zurna eşliğinde denize girdi.

HEDEF 32 BİN VATANDAŞI DENİZLE BULUŞTURMAK                                                                                      Sezon sonuna kadar gerçekleştirilecek seferler Mudanya iskelesinde başlarken, Kumla,  Fıstıklı ve Armutlu sahilindeki molaların ardından yine Mudanya iskelesinde son buluyor. 500 kişi kapasiteli gemi ile hafta içi her gün gerçekleştirilen Mavi Tur’da sezon sonuna kadar toplamda ücretsiz 70 sefer düzenlenecek ve 32 binin üzerinde vatandaş denizle buluşturulacak.