“Elveda Şehr-i Ramazan”

MERİNOS PARK’TAKİ SON TERAVVİH NAMAZINI İSMAİL HAKKI TEKKE CAMİİ İMAM HATİBİ RECEP ALTAŞ KILDIRDI.  VATANDAŞLAR GÖKKUBELİ MESCİD’TEKİ TERAVİH NAMAZINA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen Şehr-i Ramazan etkinlikleri dün akşam kılınan son teravih namazı ile sona erdi.  İsmail Hakkı Tekke İmam Hatibi Recep Altaş’ın Harem-i Şerif’teki Osmanlı revaklarından esinlenerek oluşturulan açık namazgâhta Enderun usulü kıldırdığı son teravih namazına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Merinos Park Ramazan ayının başından bu yana en kalabalık günlerinden birine sahne olurken, gökkubeli mescitte binlerce vatandaş son teravih namazını eda etmek için birlikte saf tuttu.

SEDAT UÇAN TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ İLE GÖNÜLLERDE TAHT KURDU.

Ramazan ayının manevi iklimine uygun düzenlediği programlarla Bursalılardan tam not alan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş.  etkinliklerin son gecesinde Merinos Park’taki ana sahnede Bursalıların da yakından tanıdığı ünlü tasavvuf müziği sanatçısı Sedat Uçan’ı sevenleri ile buluşturdu. Teravih namazının ardından sahne alan Uçan’a vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. İlahi müziğin güçlü sesi, dillerden düşmeyen; Sevdim Seni, Kerbala, Anne, Medine, Gururlanma İnsanoğlu gibi ilahilerini konseri izlemeye gelen vatandaşlarla birlikte söyledi. Uçan’ın mini müzik ziyafetini Kültür A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Bakan’da vatandaşlarla birlikte izledi. Bakan, programın sonunda sanatçıya kendisi adına dikilen çınar fidanı sertifikasını takdim etti ve teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN ALTEPE BURSALILAR İLE MERİNOS PARK’TA BAYRAMLAŞACAK.

Merinos Park’ta Harem-i Şerif’teki Osmanlı revaklarından esinlenerek oluşturulan açık namazgâh, teravih namazlarının ardından bayram namazına da ev sahipliği yapacak. 5 Temmuz 2016 Salı günü saat 06.25’te idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı namazını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Merinos Park’taki açık namazgâhta Bursa il Müftüsü Profesör Doktor Mehmet Emin Ay kıldıracak. Bayram namazını Merinos Park’taki açık namazgâhta eda edecek olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe namazın ardından vatandaşların bayramını tebrik edecek. Kültür A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Bakan,  ‘Asr-ı Saadet’ döneminde Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in de kendi ailesiyle bayram namazlarını bu namazgâhlarda kıldığını belirterek tüm vatandaşları ailecek Merinos Park’taki Ramazan Bayramı namazının coşkusuna ortak olmaya davet etti.