Büyükşehir’den Gazilere ve Şehit Yakınlarına Vefa

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,  GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI İÇİN BOĞAZDA TEKNE TURU DÜZENLEDİ. GAZİLER VE ŞEHİT AİLLERİ,  İKİ AYRI SEFERDE DÜZENLENEN BOĞAZ TURUNDA BÜYÜKADA’YI DA GEZME İMKÂNI BULDU.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Gaziler günü dolayısıyla anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’nün koordinesinde, Kültür A.Ş.’nin organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte gaziler ve aileleri ile şehit yakınları tekneyle İstanbul Boğazını turladı.  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesine kayıtlı Kore ve Kıbrıs gazileri ile Türkiye Harp Malulleri Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü Şehit Aileleri Vakfı Üyeleri,  deniz manzarası eşliğinde gerçekleşen keyifli bir İstanbul gezisinde bir araya geldi. Huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında canlarını ortaya koyan gazilerle, şehit yakınlarına sahip çıkmak ve yanlarında olmak adına gerçekleştirilen “Vefa” projesi kapsamında düzenlenen boğaz turu,  iki ayrı seferle gerçekleştirildi. Mudanya iskelesinden başlayan turda sırasıyla Armutlu, Bozburun açıkları ile Koyundere, Keçikayalar sahillerini gezen gaziler ve şehit yakınları Esenköy açıklarından adalara geçti.

GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI BÜYÜKADA’YI GEZDİ.

Heybeli, Burgaz, Kınalı Ada’yı tekneyle turlayan gaziler ve şehit yakınları verilen iki saatlik mola ile Büyükada’yı gezdi,  molanın ardından deniz manzarasına karşı mangal keyfi yaptı. Fenerbahçe sahilinden, Kurbalıdere, Moda, Kadıköy, Haydarpaşa, Kız Kulesi ve Üsküdar’ı turlayan gaziler ve şehit yakınları, birinci ve ikinci boğaz köprülerini de görme fırsatı buldu. Kanlıca koyundan Avrupa yakasına geçen gazi ve şehit aileleri, Balta limanını da gördükten sonra 13 saate yakın süren Boğaz Turu’nu yine Mudanya iskelesinde tamamladı. Karadeniz kıyılarına kadar uzanan Boğaz turu ile moral depolayan 350 gazi ve şehit yakını, kendilerine her yıl bu imkânı sunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ve organizasyonun gerçekleşmesine katkı koyan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.